Aké drevo je vhodné na podlahu, obklad či terasu?

Drevo z pochopiteľných dôvodov patrí k najviac využívaným materiálom. Aj v záplave imitácii sa dá už na dotyk spoznať pravé drevo. Každý druh má však iné využitie. Aké je teda vhodné drevo na terasu, obklad či podlahu?

Najčastejšie sa v stavebníctve používa smrek obyčajný, borovica, červený smrek, sibírsky smrek či sibírsky smrekovec. Vhodné sú tiež niektoré exotické druhy dreva, ako je napríklad massaranduba, merbau a teax. Tie nachádzajú svoje uplatnenie predovšetkým v exteriéri.

Pochopiteľne, exotické dreviny sú finančne náročnejšou cestou. Pokojne ich však môžete nahradiť sibírskym smrekovcom. Pri výbere dreva majte na pamäti najmä jeho hustotu, tvrdosť, obsah živice aj farbu.

Vďaka svetlým farbám dreva sa celá kuchyňa rozjasní.

Drevené podlahy

Podlaha z dreva je veľmi obľúbená najmä pre svoj vzhľad, ale aj preto, že nezachytáva alergény a prach. Drevenú podlahu môžete hľadať aj pod pomenovaním dlážkovica či palubovka. Je vyrábaná z jedného kusu reziva a vo väčšina prípadov sa spája obľúbenou perodrážkou. Na palubovku sú vhodné mnohé druhy drevín, napríklad dub, orech, africký padauk, borovica, smrek a podobne.

Ak chcete na podlahe výraznú drevenú štruktúru, siahnite po borovici s jemnou červenou farbou. V prípade, že chcete do podlahy investovať viac, vyberte si odolný červený smrek, ktorý je možné použiť aj v exteriéri.

Drevené obklady

Na drevené obklady sa používa drevo spracované ako zrubový profil alebo tatranský profil. Obkladové drevo, predovšetkým to, ktoré sa nachádza v exteriéri, je potrebné pravidelne ošetrovať a natierať. Za lákavý vzhľad to však rozhodne stojí.

Pri obkladoch v exteriéri sa zvyčajne používa smrek obyčajný, sibírsky smrek, červený smrek, sibírsky smrekovec či borovica. Tieto typy dreva je možné použiť aj v interiéri. Vybrať ten svoj môžete podľa toho, aký farebný efekt by sa vám na obklade páčil.

Terasové podlahy

V prípade dreva na podlahy je potrebné investovať do odolnejších zahraničných drevín. Vo všeobecnosti sú najvhodnejšími exotické dreviny ako cumaru či massaranduba, no odolný je aj sibírsky smrekovec či červený smrek.

doprava
Doprava

v Pezinku 15€ poplatok, mimo Pezinka 15€ + 0,6€/km

doprava
Zľavy

pre živnostníkov a majstrov 5 až 10%

doprava
Slovenský výrobca

kvalitné slovenské výroky za rozumnú cenu

doprava
99% výrobkov skladom

celý sortiment skladom na viac ako 1000m2

doprava
20 rokov na trhu

skúsená firma s dlhoročnou tradíciou

doprava
Odborné poradenstvo

naši skúsení predajcovia Vám poradia

Navštívte našu predajňu v Pezinku

Drevo-profil

Bratislavská 85

Pezinok 902 01

Otváracie hodiny

Po-Pia 8:00 – 17:00