Masivná podlaha jaseň

Masívna dlážkovica alebo drevená podlaha z masívu je vyrobená z jaseňa s pôvodom zo severských krajín. Charakteristická svojím spojom, ktorý pozostáva z pera a drážky, kde sú hrany dlážkovice jemne zrezané, vďaka čomu po založení vzniká malý priznaný spoj v tvare písmena ‚v‘, čo zabezpečuje stály vzhľad spojov aj po odležaní. Dlážkovicu je navyše možné nadpájať po dĺžke pomocou 4-PD spoja, a minimalizovať tak odrezky.  Dlážkovica sa vyrába v Estósnku z masívneho tvrdého severského jaseňa s vyššou hustotou z jedného kusu reziva, teda nie je lepená na smrekovú dýhu. Dlážkovica je brúsená na povrchu a pripravená na pokládku, po ktorej je potrebnú ju ešte ošetriť tvrdým olejom, voskom alebo lakom. V ponuke máme prevedenie RUSTIC s hrčami, alebo vyššiu triedu NATURE bez hrč.

 

 

Dlážkovica

Dlážkovica je drevený profil s pero-drážkou určený na vytvorenie pochôdznej drevenej podlahy, ktorý sa nazýva aj palubovka, alebo jednoduchu drevená podlaha. Vyrábame ju z jedného kusu smrekového alebo borovicového reziva, pričom po zložení pera do drážky vytvára jednoliaty povrch, prípadne môže vytvárať aj tzv. priznaný spoj,kde sú hrany jemne zrezané. Dlážkovicu ponúkame v niekoľkých hrúbkach a šírkach, tak aby jeho využitie bolo čo najširšie a uspokojilo potreby našich zákazníkov.

Upozornenie: Dlážkovica je pred frézovaním do tvaru s pero-drážkou dosušovaná v sušičke na zostatkovú vlhkost požadovaných 12% ± 2%. Hrany dlážkovice po založení doliehajú tesne k sebe, avšak aj napriek tomu je nutné počítať s tým že smreková a borovicová vykazuje značné pracovanie dreviny a preto sa časom môže dlážkovica mierne rozostúpiť (otvorenie špár) aj pri správnm vysušení, rovnako z toho vyplývajúce krútenie alebo jemné prasknutia. Dlážkovicu je nutné pred montážou nehchať aklimatizovať v priestore montáže alebo jemu podobnom po dobu aspoň 10-14 dní. Montáž sa vykonáva na rošť z hranolov alebo drevené trámy.