Rombus kosý

Rhombus kosý je fasádny drevený obklad, ktorý je vytvorený z lamiel kosodĺžnikového tvaru. Obklad je vhodný na moderné fasády domov a objektov. Rhombus kosý sa vyrába zo zo sibírskeho smrekovca (severského červeného smreku) s vysokou odolnosťou voči poveternostným vplyvom a taktiež vysokou hustotou dreva a zaujímavou farebnosťou.

Rhombus dvojitý

Rombus dvojitý je fasádny drevený obklad, ktorý je vytvorený z dvoch kosoštvorcov vyfrézovaných do dosky. Tie sa spájajú pomocou perodrážky. Rombus profil tvorí obklad, ktorý je vhodný na moderné fasády domov a objektov. Účinne chráni steny domu pred poveternostnými vplyvmi. Zároveň pôsobí ako protihluková ochrana.

Rombus dvojitý sa vyrába v Estónsku a zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva. Preto je odolnejší a tvrdší. Rombus tiež odvádza vlhkosť a má skvelé termoizolačné vlastnosti. Je vhodný na stavbu záhradných domčekov a altánkov. Má jedinečný vzhľad, za ktorý rombus profil vďačí pomalému rastu dreva v severských podmienkach.

Diagonálny obklad

Diagonálny obklad je zaujímavý druh fasádneho obkladu inšpirovaný severskými krajinami, kde patrí medzi veľmi rozšírený druh dreveného obkladu. Tento drevený profil je charakteristický diagonálnym rezaním, účelne nehoblovaným povrchom (severský štýl, schopnosť absorbovať viacej lazúry) a spojom na tzv. polodrážku, prikladaným jednotlivých dosiek na seba. Diagonálny obklad sa vyrába v Estónsku, z materiálu sibírsky smrek.