OSB dosky

Kvality OSB dosky

OSB dosky sú veľkoplošný stavebný materiál, ktorý je tvorený z troch vrstiev impregnovanej dosky. Možno ich poznáte skôr pod názvom drevotrieskové dosky. Lisované sú zo smerovaných triesok pri vysokom tlaku, vďaka čomu vytvárajú materiál s vysokou mechanickou odolnosťou a pevnosťou. OSB dosky majú všetky výhody dreva so širokou škálou použitia.

OSB dosky a ich využitie

Dosky z drevotriesky môžete použiť ako materiál pre vašu podlahu, obklad stien alebo nábytok. Vďaka viditeľným trieskam ozvláštnia aj fádnu miestnosť. V interiéri sa najčastejšie stretnete so stoličkami či stolmi z OSB dosky. Vyrobiť z nich však viete aj skrine, komody alebo police. Podľa európskych noriem sú drevotrieskové dosky kategorizované ako ohňovzdorný materiál, takže sa nemusíte obávať o vaše bezpečie.

Ako vybrať vhodné OSB dosky

Na výber máte dva typy OSB dosiek – s kolmo zrezanou hranou alebo s perodrážkou. Druhý variant umožňuje jednoduchý spôsob napojenia, čo vám ušetrí pomerne dosť času. Pred samotnou kúpou však zistite, aké rozmery OSB dosky potrebujete. Dôležitá je najmä ich hrúbka. Priamo od nej závisí záťaž, akú doska unesie. Pre istotu si vždy nechajte rezervu a vyberte radšej OSB dosku, ktorá je o čosi hrubšia. Pozrite si našu ponuku. Pri paletovom odbere vieme poskytnúť nižšiu cenu.