Tatranský profil + duša

Tatranský profil s dušou je zaujímavý druh dreveného obkladu, ktorý vzniká spojením klasického tatranského profilu spolu s tzv. dušou – poloblúkom s pero-drážkou, ktorý vytvára zaujímavý nový vzhľad.  Tatranský profil s dušou vyrábame zo smreku z našich oblastí.

Tatranský profil ORIGINÁL

Tatranský profil ORIGINÁL je originálny druh tatranského profilu, ktorý je charakteristický ostrým zrezaním hrán a výraznou medzerou v spoji, tzv. predĺžené pero. Tatranský profil ORIGINÁL sa vyrába zo zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva v Estónsku.

Tatranský profil SOFT

Tatranský profil SOFT je špecifický druh tatranského profilu, ktorý je veľmi podobný originálnemu typu tatranského profilu, SOFT  je charakteristický zoablením hrán a výraznou medzerou v spoji, tzv. predĺžené pero. Tatranský profil SOFT sa vyrába zo zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva v Estónsku.

Tatranský profil OBOJSTRANNÝ

Tatranský profil OBOJSTRANNÝ je druh tatranského profilu KLASIK, teda tatranský profil s minimálnym zrezaním hrán, ktorý má rovnakú kvalitu opracovania aj tvar z obidvoch strán. Obklad je možné použiť na oddelenie priestorov, ako výplň altánkov, brán alebo dverí. Tatranský profil OBOJSTRANNÝ sa vyrába zo zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva v Estónsku.

Tatranský profil ANTIQUE

Tatranský profil ANTIQUE je špecifický druh tatranského profilu, so zaujímavým prvkom tzv. dušou, vyfrézovanou na jednej zo strán, pričom hlavná časť postupne klesá, zaobľuje sa a končí perom. Obklad sa nespája klasickou pero-drážkou, ale len tzv. polodrážkou cez seba. Tatranský profil ANTIQUE sa vyrába zo zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva v Estónsku.

Tatranský profil FRANCÚZSKY

Tatranský profil FRANCÚZSKY je specifický druh tatranského profilu, ktorý patrí medzi najpoužívanejšie druhy drevených obkladov v západnom svete, tento drevený obklad je typický rozdielnym zoablením hrán a výraznou medzerou v spoji pripomínajúci originálny tatranský profil, navyše je možné ho nadpájať aj po dĺžke tzv. 4-PD spojom. Tatranský profil FRANCÚZSKY sa vyrába zo zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva v Estónsku.

Tatranský profil KLASIK

Tatranský profil KLASIK je modernejší druh tatranského profilu, ktorý v poslednej dobre nahrádza klasický tatranský profil, tento drevený obklad je typický veľmi málým zrezaným hrán, kde po založení pera do drážky vzniká veľmi malý spoj v tvare písmena V a pero nie je viditeľné. Tatranský profil KLASIK sa vyrába zo smreku obyčajného, alebo zo sibírskeho smreku s väčšou hustotou dreva v Estónsku.

Tatranský profil

Tatranský profil je najznámejší drevený obklad s pero-drážkou, ktorý sa nazýva aj perodrážka alebo palubky. Vyrábame ho z jedného kusu smrekového alebo borovicového reziva, pričom po zložení pera do drážky vytvára spoj v tvare písmena ‚v‘, teda pero nie je viditeľné. Tatranský profil ponúkame v širokej škále kombinácii hrúbok a šírok, tak aby jeho využitie bolo čo najširšie a uspokojilo potreby našich zákazníkov, či už pri podbytí presahov striech, na altánkov, garáže, exteriéry domov a chát, stropy alebo interiéry a podkrovia.