Výber tatranského profilu

Ak drevený obklad, tak tatranský profil. V podstate nie je nad čím uvažovať. Tatranský profil má jedinečnú vôňu, autentický vzhľad a dá sa použiť ako v interiéri, tak aj v exteriéri. Dôležité však je vybrať si spomedzi niekoľkých druhov tatranského profilu ten správny pre vás.

Majster v práci

Prečo siahnuť po tatranskom profile?

Okrem toho, že má skvelé tepelno-izolačné vlastnosti, tak so správnym ošetrením účinne odoláva vplyvu počasia i plesniam. Pri obklade z tatranského profilu sa používa obľúbený systém pero-drážka, vďaka ktorému sa výrazne znižuje riziko poškodenia hrán. Pritom ide o skutočne jednoduchú záležitosť. Vďaka jednoduchému spoju, ktorý vznikne po nasadení pera do drážky, sa potom jednotlivé dosky profilu nemôžu hýbať.

Tatranský profil sa zvyčajne nájdete v ponuke v kvalite prvej a druhej triedy. Pre prvú triedu je typická vysoká kvalita spracovania a je vhodná do interiéru a pre náročnejšie realizácie.

Do druhej kvalitatívnej triedy patria tie dosky, ktoré pri výrobe vyradili, pretože nesplnili kritéria prvej triedy. Obvykle majú nepravidelnú farebnosť či vystúpené hrče. Vďaka tomu majú nižšiu cenu, takže ich môžete použiť na obloženie hospodárskych budov. Perodrážka ja totiž aj na doskách druhej triedy kvalitná. Navyše farebné nerovnosti sa dajú vyriešiť farebným náterom.

Relaxačná zóna s výhľadom do okolia.

Slovenské vs. severské drevo

K cenovo najdostupnejším jednoznačne patrí profil z kvalitného slovenského dreva. Na výber sú však aj profily zo severského dreva. Tie sa vďaka vyššej hustote dreva pýšia väčšou odolnosťou i trvácnosťou. S tatranským profilom z estónskeho dreva sa zase dajú vytvárať zaujímavejšie efekty.

Oddychová zóna

Dôležitá je hrúbka aj druh dreva

Zvyčajne sa tatranský profil vyrába zo smreku alebo borovice. Náš slovenský smrek obyčajný je má mäkšie drevo ako severský, neutrálnu svetlú farbu a menej živíc. Severský smrek je hutnejší a s menšími hrčami. Na tatranský profil si oba druhy vhodné, a to do exteriéru aj interiéru.

Borovica sa zase vyznačuje červenkastou farbou a výraznejšou drevenou kresbou. Je vhodná predovšetkým na obklady do exteriéru, keďže má vyšší obsah živice.

Pri obklade je podstatným faktorom aj jeho hrúbka. Do interiéru stačí aj profil v štandardných hrúbkach, ako je 11, 15 a 20 mm. Exteriér však vyžaduje hrubšie dosky – 20, 25, 30 a 45 mm. Hrúbke profilu musí následne zodpovedať aj hrúbka podkladových hranolov a odvíja sa od toho aj typ uchytávania dosiek.

doprava
Doprava

v Pezinku 15€ poplatok, mimo Pezinka 15€ + 0,6€/km

doprava
Zľavy

pre živnostníkov a majstrov 5 až 10%

doprava
Slovenský výrobca

kvalitné slovenské výroky za rozumnú cenu

doprava
99% výrobkov skladom

celý sortiment skladom na viac ako 1000m2

doprava
20 rokov na trhu

skúsená firma s dlhoročnou tradíciou

doprava
Odborné poradenstvo

naši skúsení predajcovia Vám poradia

Navštívte našu predajňu v Pezinku

Drevo-profil

Bratislavská 85

Pezinok 902 01

Otváracie hodiny

Po-Pia 8:00 – 17:00